تبلیغات
..:: هم کلاسی ::..

..:: هم کلاسی ::..
 
هــــــم کـــــــــلــا ســــــــــی
هم کلاسی بهترین هم کلاسی و یک مشاور دل سوز.  
'برای دانلود تیزر روی عکس کلیک کنید'


نـــــظــــــر ســــــنـــــجــــــی
به نظر شما در این 20 سال سازمان سما چه روندی را طی کرده است؟‏


والــــــــپـــــــیــــــــــــپـــــــــــر
بـــرســــی گـــــوشـــــی ها

فرهیختگان آنلاین: آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: هیچ کس در این دانشگاه یک ریال سهم ندارد و یک مجموعه غیردولتی عام المنفعه است.

به گزارش آنا، رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد در مراسم بیستمین سالگرد تاسیس سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی که صبح امروز در سالن همایش بیمارستان فرهیختگان برگزار شد، از دکتر جاسبی، مسئولان و همکاری وی در دانشگاه آزاد اسلامی به جهت انجام کارهای بزرگ و خطیر در شرایط سخت تبریک گفت و از زحمات صادقانه آنها، معلمان، مربیان و اساتید تقدیر و تشکر کرد.
وی اظهار كرد: دانشگاه آزاد در آستانه سی‌سالگی است؛ بنابراین دانشگاه هنوز بالغ نبوده است كه این فرزند را به جامعه داده است؛ چراكه كمتر پدری داریم كه با فرزندش ۱۰ سال تفاوت سنی داشته باشد.
وی با اشاره به برنامه‌های چشم‌انداز سازمان سما و دانشگاه آزاد، تصریح كرد: دانشگاه برنامه‌هایی را تا چشم‌انداز تنظیم كرده است و امیدواریم مثل گذشته جلوتر از برنامه زمانبندی حركت كند.
وی عملكرد فعالان سازمان سما را قابل تقدیر دانست و گفت: همچنین باید از خانواده‌هایی تقدیر كرد كه با هزینه‌های خود فرزندان‌شان را به مراكز آموزشی می‌فرستند و دانشمند تربیت می‌كنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌كه «یكی از وظایف مهم ما شكرگذاری است» اظهار كرد: شكرگذاری از خدا را باید با انجام دادن به وظایف‌مان انجام دهیم؛ چراكه اگر خدا راضی باشد هركسی هم از ما ناراضی باشد اهمیتی ندارد.


وی با اشاره به بیمارستان آموزشی فرهیختگان دانشگاه آزاد، گفت: این مجموعه كه برای اولین‌بار امروز به آن وارد شدم، بیمارستان بسیار بزرگی است كه برای آموزش دانشجویان پزشكی این دانشگاه تعبیه شده و كار بسیار خوبی است.


وی تصریح كرد: كشورهای پیشرفته دنیا دچار كمبود جمعیت شده‌اند و باید از دنیایی دیگر نیروی كار بیاورند و بیخود نیست كه كشورهایی چون آمریكا دروازه‌های خود را برای نیروها و دانشجویان جهان سوم باز كرده‌اند، هر چند بخشی از آن سیاسی است ولی این موضوع وجود دارد كه مهاجرینی كه می‌روند بهتر از بومی‌های آن‌ها كار می‌كنند.


وی افزود: پس از جنگ با تعداد انبوه جمعیت نیازمند به آموزش روبرو بودیم كه مدارس آن زمان جوابگو نبودند ـ البته الان هم كه خیران مدرسه می‌سازند، هنوز مدارس كپری در شهرهای محروم داریم ـ بنابراین در آن زمان راهكاری در نظر گرفتیم كه مدارس غیردولتی را توسعه دهیم و این تصمیم در دولت گرفته و قرار شد ۱۰ درصد از دانش‌آموزان را به مدارس غیردولتی ـ با آموزش بهتر و هزینه كمتر ـ واگذار كنیم.
وی گفت: امام راحل این مساله را در تولد دانشگاه آزاد ۱۰ سال قبل از ایجاد سما حل كرده بودند و با كمك یك میلیون تومانی به این دانشگاه كار این دانشگاه‌ شروع شد و امروز به مجموعه‌ای باارزش تبدیل شده است.


هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به هزینه ۵۰۰ هزار تومانی تحصیل برای دانش‌آموزان سما، اظهار كرد: البته برای تهرانی‌ها این مبلغ گران‌تر است ولی نقطه اساسی این سازمان دریافت شهریه مصوب است. در آن زمان زمین‌های خوبی برای آموزش در نظر گرفته می‌شد و حتی به سازندگان آن وام كم‌بهره داده می‌شد، طبعا سما هم یكی از آن مصادیق است، پس از آن دیگران خیلی مدرسه نساختند ولی سما ساخت و الان مجموعه خوبی با كیفیت آموزشی رضایت‌بخشی ایجاد شده است.
وی افزود: سرو صداهای جامعه مربوط به دانشگاه‌ آزاد است و سما از این فضای پرسروصدا در سكوت به توسعه می‌پردازد، البته می‌ترسم بعد از این همایش سروصدا بلند شود؛ چراكه چیزهای خوب كه پیدا می‌شود هم حسود پیدا می‌كند و هم طمعكار؛ چرا دانشگاهی كه این همه خدمت می‌كند، این همه حسود پیدا می‌كند.


وی با بیان این‌كه «تقریبا هر ساله مزاحمت‌های جدی برای دانشگاه آزاد پیدا می‌شود» تصریح كرد: مطمئن هستم روزی اگر دست‌شان به اینجا باز شود چه مشكلاتی برای این دانشگاه پیش خواهد آمد، حتی توقع دانشجویان بالا می‌رود؛ چراكه مطرح می‌كنند ما كه دولتی هستیم، نباید تفاوتی با دیگر دانشگاه‌های دولتی چون دانشگاه تهران داشته باشیم. در حالی كه این مجموعه با درآمد خود و شهریه دانشجویان مشغول به فعالیت است.


رییس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد ادامه داد: در مجموع فكر می‌كنم این راهی بود كه خدا به ما كمك كرد و خیلی بیشتر از آن‌كه ما زحمت كشیدیم خدا كمك كرد.
وی با بیان این‌كه «مجموعه آموزشی دانشگاه آزاد در طول سی سال عمر چهار میلیون فارغ‌التحصیل به جامعه تحویل داده است» اظهار كرد: تقریبا حدود ۹۰ درصد از فارغ‌التحصیلان آن در داخل كشور مشغول به كار هستند.


وی با اشاره به تحصیل یك میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو در این دانشگاه، گفت: خدمات عمرانی دانشگاه در هر شهری مشخص است، چون وقتی به هر شهری می‌رویم ساختمان آن دانشگاه ساختمان نمونه شهر است، نباید برای این دانشگاه چنین مزاحمت‌هایی ایجاد كنند.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاكید بر این‌كه «هیچ‌كس در این دانشگاه سهمی ندارد» خاطرنشان كرد: هیچ وقت این دانشگاه به تملك كسی درنیامده است مگر این‌كه بیایند و این‌جا را غصب كنند. این یك نهادی است كه در خدمت دانش است و فعالیت فرهنگی دارد و دولت هم نمی‌تواند بیشتر دانشگاه بسازد و البته در هیچ جای دنیا دولت كل هزینه تحصیل را نمی‌دهد و باید خود مردم را وارد میدان كرد.
وی با بیان این‌كه « نباید با دانشگاهی كه این همه امكانات را برای تحصیل فراهم كرده است و نه تنها كمكی از دولت نگرفته است و حتی مالیات هم پرداخت می‌كند و در عمران كشور كار ارزنده‌ای انجام داده است این‌گونه برخورد شود» اظهار كرد: این دانشگاه در كلیه مقاطع از مهدكودك تا فوق‌تخصص بدون این‌كه هزینه‌ای از دولت مطالبه كند خدمات ارائه می‌دهد.
وی خطاب به دانشگاهیان و كاركنان سازمان سما، گفت: ان‌شاءالله آدم‌های منصف جامعه كار شما را ببینند و ما هم برای اسم و نام این كار را انجام نداده‌ایم و این چیزی است كه هیچ‌وقت كهنه نمی‌شود.
هاشمی با تاكید بر این‌كه «جامعه‌ای كه به سواد و دانش برسد شكست نمی‌خورد» خاطرنشان كرد: مگر این‌كه با مقررات نادرست دانشمندان‌شان را فراری دهند؛ چراكه اگر دانشمند باشد جای خود را بازمی‌كند.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: الان افراد پرادعا و نمك‌نشناس پیدا شده‌اند كه گذشته را فراموش كرده‌اند، امید است كه دانشگاه آزاد كار خود را با موفقیت انجام دهد و سما بتواند پشتوانه‌ای برای این دانشگاه باشد.دیگر سخنران این همایش آقای دکتر جاسبی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بود که موارد زیر را ایراد داشتند :


به گزارش آنا، دکتر جاسبی در همایش بیستمین سالگرد تاسیس سازمان سما که صبح امروز در سالن همایش بیمارستان فرهیختگان برگزار شد، با قدردانی از حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی جهت حضور در همایش و گرامیداشت هفته بسیج و ماه محرم خاطرنشان کرد: سازمان سما در آذرماه سال 70 آغاز به کار کرد به طوری که امروز دارای ساختار قابل دفاع و برنامه ریزی های خوب در زمینه تربیت نیروی انسانی دارد. 
وی با بیان اینكه سازمان سما چند خصوصیت ویژه دارد، به مصوب بودن شهریه این سازمان اشاره كرد و افزود: این سازمان بدون توجه به درآمد هر شهر در اكثر شهرهای كشور و حتی شهرهای محروم راه‌اندازی شده و این چیزیست كه در دیگر مراكز غیرانتفاعی بی‌سابقه است. 
وی با اشاره به دریافت شهریه مصوب در مدارس سما، گفت: ما در مراكز سما چیزی به غیر از شهریه مصوب دریافت نمی‌كنیم.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه برای مدارس سما برنامه‌ریزی درازمدت حتی در زمینه جذب نیروی انسانی انجام شده است، اظهار كرد: نمی‌توان به مدارس استیجاری به عنوان نهادی پایدار حساب كنیم و این در حالیست كه بخش عمده ساختمان‌های سما ملكی است و تردید ندارم كه از نظر مالكیت در آینده‌ای نزدیك به صددرصد می‌رسد.


جاسبی ادامه داد: در ابتدا حدود 10 میلیارد تومان وام در اختیار سما قرار داده شد تا پا بگیرد، البته به تدریج این مبلغ در حال پرداخت است.


وی با اشاره به برنامه پنج ساله و چشم انداز بیست ساله سازمان سما، تصریح كرد: این سازمان باید تا پایان چشم انداز دارای 301 هزار و 300 دانشجو، 120 هزار و 500 دانش آموز و 6 هزار و 630 عضو هیات علمی باشد.


جاسبی تأکید کرد: میانگین هزینه هر دانش آموز در مدارس سما 480 هزار تومان است که کمتر از نصف هزینه یک دانش آموز در مدارس غیرسما است.


رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه مدارس سما از نظر تجهیزات و برنامه ریزی تاكنون بسیار موفق عمل كرده‌اند، به سی سالگی دانشگاه آزاد اشاره كرد و گفت: امروز بیستمین سالگرد تاسیس فرزند این دانشگاه است، كه امید است این سازمان بار سنگینی كه بر دوش آموزش و پرورش و نظام و دولت است بردارد و به تربیت نسل آینده با رونق بخشیدن به كیفیت كمك كند. 
جاسبی ادامه داد: آینده بسیار درخشانی را برای دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان سما می بینم. 
وی خاطر نشان کرد: دولت باید کارها را به مردم واگذار کند و خود نقش نظارت، ساماندهی و کنترل داشته باشد.


جاسبی با اشاره به بهتر بودن كیفیت آموزش مدارس سما از دولتی، گفت: كیفیت بهتر و هزینه‌های تقریبا صفر نشان می‌دهد كه اگر كار را به مردم واگذار كنیم و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم قطعا نظام از آن بهره خواهد برد.


در این مراسم، دکتر جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر عباسعلی نورا نماینده مردم زابل و عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، دکتر کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه، دکتر فریدون رهنمای رودپشتی معاون پژوهشی دانشگاه، دکتر عبدالرضا سبحانی رئیس منطقه یک، حسین کمالی رئیس کمیسیون اجتماعی مجمع، احمد ناطق نوری عضو هیئت رئیسه مجلس، مهندس یاسر هاشمی رئیس دفتر هیئت امنا، مهندس علیرضا سلیمانی مدیر کل روابط عمومی و امور فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام و دکتر محمدرضا کریمی رئیس مرکز اطلاع رسانی دانشگاه حضور داشتند.


آرشـــــیــــــو مــــطـــالـــب
ارتباط آنلاین با مدیر وبلاگ
مـــــــــتـــــــــــرجــــــــــــم
آمــــــار ســـــــــایـــــــــــت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :